Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Bruggy

Bruggy - informace o městě

Město Bruggy nacházející se na severozápadě Belgie, je pro svou romantickou atmosféru často nazýváno „Benátkami severu“. Leží na řece Reye, která je vlastně hlavní turistickou atrakcí. Vytvořila totiž síť kanálů, které jsou překlenuty mosty a po nichž se návštěvníci mohou plavit na loďkách, stejně tak, jako je tomu v italských Benátkách.

Bruggy, které jsou správním střediskem a centrem provincie Západní Flandry, se mohou pochlubit značnou kulturní a historickou hodnotou. Před 500 lety byly živým prosperujícím přístavem a bohatým obchodním centrem. Poté však kvůli uzavření jednoho z přístupových kanálů na dlouhou dobu upadly v zapomnění. V roce 1850 byly Bruggy dokonce nejchudším městem v Belgii. Koncem 19. století se zde začali objevovat první turisté a dnes jsou Bruggy navštěvovány turisty z celého světa. Staly se oblíbeným cílem zamilovaných dvojic a novomanželů na svatebních cestách. Ročně se sem vypraví kolem miliónu návštěvníků. 

Historické jádro města Bruggy je od roku 2000 zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO. O dva roky později byly Bruggy vybrány za Evropské hlavní město kultury. Centrum leží na ostrově obehnaném kanály, přes které se klene nespočet mostů a můstků. Dominuje mu katedrála a najdeme zde několik kostelů a významných historických budov. Za prohlídku stojí krásná gotická radnice, která je nejstarší budovou ve městě. Spousta turistů však míří k 83 metrů vysoké věži Belfried tyčící se na náměstí Markt, z níž se nabízí úžasný výhled na město. Turisticky atraktivní stavbou je také kostel Panny Marie se 122 metrů vysokou cihlovou věží. Díky ní se kostel stal nejvyšší cihlovou stavbou v Evropě. Uvnitř opatruje mramorovou sošku Bruggské madony, která je dílem Michelangela.

Na náměstí Burg v minulosti stávala pevnost, která odrážela útoky Normanů. V současnosti zde najdete novogotický justiční palác z 18. století a gotickou radnici. Pro věřící má velký význam bazilika Svaté Krve (Basiliek van het Heilig Bloed), v níž je údajně uložena ampule s kapkou Ježíšovy krve. Kromě ní se v Bruggách nachází ještě řada dalších významných církevních staveb, jako je například kostel sv. Anny, kostel sv. Magdalény, Jeruzalémský kostel, katedrála Spasitele nebo kostel sv. Jakuba. Město nabízí také spoustu zajímavých muzeí a velkou atrakcí je také romantická plavba lodí po kanálech.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko