Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Gent

Gent - infomace o městě

Na soutoku řek Šelda a Leie v belgických Flandrech bylo vystavěno město Gent, které se může pochlubit významnou středověkou minulostí. Město v té době dosahovalo většího významu i rozměrů než Londýn a bylo důležitým evropským centrem obchodu. Dnes je Gent pro svou jedinečnou krásu často srovnáván s Paříží.

Největšího rozkvětu dosáhlo město v 16. století, kdy prosperovalo díky obchodu s textilem. Tehdy byly postaveny kostely, paláce, veřejné budovy a honosné cechovní domy, které najdeme na nábřeží Graslei a Korenlei. V Gentu dnes můžeme obdivovat mnohé architektonické styly, k vidění je zde vše, od pozdní gotiky, přes renesanci až po baroko. A právě Gent se může pochlubit tím, že má ze všech belgických měst nejvíce chráněných historických památek. 

Nejvýraznějšími stavbami města jsou chrámy svatého Bavona a svatého Mikuláše, které jsou charakteristické svými věžemi. Uvnitř prvně jmenovaného je k vidění deskový oltář s názvem „Klanění beránků“, který je dílem bratrů van Eyckových a je považován za vrcholné dílo středověké kultury. V centru města se nachází Belfort Lakenhalle, tedy Tržnice sukna a v její blízkosti stojí množství krásných měšťanských domů. Další zajímavou památkou, kterou byste si při prohlídce Gentu neměli nechat ujít je starobylá citadela s kamenným hradem Gravensteen, který byl vystavěn ve 12. století. V jeho prostorách je v současnosti umístěno Muzeum dobových mučidel, které není pro slabší povahy. 

Co se týče ekonomiky a hospodářství, je Gent prosperujícím městem s významným přístavem, odkud je zajišťováno spojení se Severním mořem, belgickými městy Oostende a Bruggy. Mnoho turistů ocení fakt, že centrum Gentu je od roku 1996 oficiální pěší zónou. Vzniklo zde tak největší městské centrum bez automobilového provozu v Belgii. Cyklisté sem mají neomezený přístup, ale auta mohou vjíždět pouze na základě zvláštního povolení.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko