Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Vodní hrad Alden Biesen

Necelých 15 km od Maastrichtu se v malé vesničce Rijkhoven nachází rozlehlý hradní komplex Alden Biesen. Tento vodní hrad založený v 11. století byl v minulosti osídlen rytíři z Řádu německých rytířů a dnes patří k velkým turistickým lákadlům v této části Belgie. Každoročně na podzim bývá také dějištěm mezinárodní květinové slavnosti.

hrad Alden Biesen

Dějiny belgického hradu Alden Biesen sice sahají až daleko do 11. století, ale dnešní budovy pochází ze století 16. a 18., kdy jej postihl rozsáhlý požár a hrad tak musel být zrekonstruován. Původně byl hrad založen jako Landcommanderij Alden Biesen, tedy komenda, což je označení pro středověké sídlo rytířského řádu. Byl osídlen rytíři z Řádu německých rytířů a v jeho čele stál komtur. Součástí komend byly kláštery s klášterními kostely, křížovými chodbami i refektáři, hospodářské objekty, špitály a také domy komturů. Stavba měla přesto charakter opevněného hradu. Naposledy hrad vyhořel 8. března roku 1971, poté se stal majetkem státu a byl kompletně obnoven.

hrad Alden Biesen

Tento krásný vodní hrad v současnosti slouží jako kulturní a konferenční centrum Vlámů. Pravidelně se zde konají festivaly jako „Scottish weekend“ nebo „International Storytelling Festival“. Součástí komplexu jsou také rozlehlé zahrady a kostel. V zahradách hradu Alden Biesen se každoročně koná mezinárodní květinová slavnost, které se zúčastní kolem 20 tisíc milovníků květin ze všech koutů světa. Nejen slavnosti, které se na hradě konají, ale především také hrad samotný je velkou turistickou atrakcí regionu.

- jap - 

Další články z Belgie:  
Kamenný hrad Het Steen  
Oostende - největší belgické přímořské lázně  
Lutych - třetí největší město Belgie  
Leuven se proslavilo univerzitou a pivem  
Hasselt - správní centrum provincie Limburk 

Článek byl zobrazen 7 774 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko